09.09.2019

I po akcji sprzątania rzeki Drawy

W ostatni weekend tj. 7-8 września 2019 r. odbyła się XVII akcja sprzątania rzeki Drawy, w której udział wzięło ponad 90 osób. Organizatorem akcji jak co roku jest biuro turystyczne „Mrówka”, a gmina Czaplinek jest współfinansującym. Z relacji uczestników wynika, że z roku na roku jest co raz mniej śmieci w rzece, co jest pozytywnym zjawiskiem w kierunku ochrony naszej przyrody.

W tym roku akcję zaszczycił swoją osobą Pan Dominik Dobrowolski – znany polski podróżnik i ekolog, który wspólnie z Fundacją PlasticsEurope Polska od 9 lat na terenie całej Polski realizuje projekt „Recykling Rejs - Odzyskuj tworzywa sztuczne!” polegający na opływaniu kajakiem polskich jezior i rzek sprzątając ich brzegi. Czaplinek był finałem akcji „Recykling Rejs 2019”, za co serdecznie dziękujemy!!. Według relacji Pana Dominika była to super akcja, co cieszy nas podwójnie. Warto podkreślić, że Pana Dominika Dobrowolskiego poznaliśmy przy okazji organizacji co rocznej akcji pn. "EkoWalentynki".

Do zobaczenia za rok na tzw. „osiemnastce”:)
 
W imieniu Burmistrza Czaplinka dziękuje wszystkim za zaangażowanie w ochronę naszych wód, a przede wszystkim organizatorom akcji za super przygotowanie!!

Zapraszamy na szerszą relację na stronie organizatora akcji:
Relacja z akcji na facebook Dominika Dobrowolskiego:
Na stronie: http://www.cycling-recycling.eu/…/recykling-rejs-w-czaplinku